AbusGranit Plus 640/135HB150 - Bike U-Lock
Incl. duties and taxes
  • Black
  • Red
Free return under 100 days
Carbon neutral
Need advice?Ask our HardGuides!
Camille  - HardGuide
CamilleOutdoor expert
  • U-shaped lock for optimal security
  • Body, shackle, and locking mechanism parts made of specially hardened steel
  • 15 mm diameter parabolic shackle
  • Abus Plus cylinder
  • Locking type: key
  • Width: 83 mm
  • Height: 150 mm
  • Weight: 860 g
Description
Recommanded useCycling
GenderMen / Women
Weight860 g
ItemGranit Plus 640/135HB150
Material(s)Special cemented steel
Footwear Width83 mm
Closing systemKeys
Diameter15 mm